Przeprowadzki zagraniczne

przeprowadzki zagraniczne
Przeprowadzki zagraniczne

Rok 2015 miał się okazać rokiem przełomowym, jeśli chodzi o przeprowadzki zagraniczne. Eksperci szacowali, że właśnie w tym roku zakończy się emigracyjna fala, która została zapoczątkowana w 2008 roku. Jak rzeczywistość ma się do planów? Analizujemy sytuację na rynku międzynarodowym i sprawdzamy, czy rzeczywiście przeprowadzki zagraniczne uległy zredukowaniu tak, jak to było przewidywane.

Niemcy

Przeprowadzki zagraniczne do Niemiec rzeczywiście uległy drastycznemu zmniejszeniu. Szacuje się, że w stosunku do poprzednich lat, do Niemiec napłynęło w tym roku aż 50% mniej emigrantów. Czym to jest powodowane? Wskazuje się na dwie główne sytuacje. Pierwsza z nich to brak wolnych miejsc pracy, które zdołałyby przyciągnąć ludzi z biedniejszych krajów. Po drugie, nieprzychylna sytuacja polityczna i społeczna, nie sprzyjająca osiedlaniu się w Niemczech, szczególnie osób pochodzenia arabskiego. Również malejące zarobki są jednym z czynników, które wskazują na spadek zainteresowania tym krajem, jeśli chodzi o przeprowadzki zagraniczne.

Włochy

Przeprowadzki zagraniczne do Włoch, wbrew przewidywaniom nie uległy zmniejszeniu. Eksperci przewidują że powodem tego jest nagły rozrost turystyki, która z kolei dostarcza wielu miejsc pracy. Kto najczęściej przeprowadza się do Włoch? W większości przypadków są to mieszkańcy Europy wschodniej, którym praca we Włoszech daje znakomite szanse na poprawę zarobków oraz zwiedzenie świata. Dodatkowo, znakomite warunki socjalne stanowią dodatkowy argument za podjęciem pracy we Włoszech.

Holandia

W końcu kraj wiatraków. Przeprowadzki zagraniczne do Holandii nie straciły na popularności i w dalszym ciągu wydają się być atrakcyjną propozycją dla osób, poszukujących nowej, dobrze płatnej pracy. Zaostrzenie kryteriów zatrudnienia sprawiło, że do Holandii trafiają lepiej wykształceni pracownicy, znający po kilka języków obcych i mający znakomite przygotowanie do wykonywania zawodu, na stanowisko które aplikują. Kto najczęściej wyjeżdża do Holandii? To Polacy oraz mieszkańcy Czech i Słowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>